Lütfen Bekleyin Sayfa Yükleniyor

Naylon Fiyaka: Cürmümeşhut - Zafer Ercan

Kitaplarım

Zafer Ercan'ın Yazdığı Kitaplar

img

Naylon Fiyaka

"Polisiye yazarken zaman zaman, kendimi bir polisten çok, mesleği polis olan bir insanın yerine koymaya çalışırım. Ama bunu yaparken, meslekten polis olmamanın getirdiği eksiklikleri de hep hissederim. Sevgili Zafer Ercan’ın “Naylon Fiyaka” adlı romanını okurken, ne yalan söyleyeyim ona gıpta ettim. Benim hayalimde canlandırdığım birçok olayı o bizzat yaşamış, benim ancak roman sayfalarında karşılaşabileceğim suçlularla, o zengin insan çeşitliliğiyle yüz yüze gelmişti. Bu nedenle olsa gerek, Zafer Ercan’ın yarattığı karakter Komiser Yavuz Yaman hiç de sakil bir kahraman olarak durmuyor romanda. Konuşmasıyla, ailede yaşadığı sıkıntılarla, meslekte karşılaştığı sorunlarla gerçek bir insan olarak çıkıyor karşımıza. Yani artık, rahatlıkla şunu söyleyebiliriz, “Yavuz Yaman” diye bir kahraman var polisiye edebiyatımızda.

Ve elbette romanda da okuyacağınız gibi, “Zafer Ercan” bir de selam göndermiş bizim Başkomiser Nevzat’a.  Ama “Naylon Fiyaka” sadece gerçekçi karakterleriyle dikkat çeken bir roman değil, aynı zamanda uyuşturucu dünyasını bize derinlemesine tanıtan bir metin. Hem de birbirinden çarpıcı insan hikâyeleriyle.

Evet, sadece suçlular ve bağımlılar değil, müthiş insan dramları var bu metinde... İnsan ruhunun karmaşık ve çapraşık durumlarını ustalıkla anlatıyor bize Zafer Ercan...

Evet, polisiye edebiyatımız her geçen gün daha da gelişiyor, daha da güçleniyor. Hiç şüphesiz “Naylon Fiyaka” Türkiye’nin ilk narkotik polisiyesi olarak bu güçlenmeye yeni bir ivme katacak, yeni bir soluk getirecek... Yolun açık olsun Zafer Ercan ve merhaba Yavuz Komiser…"

Ahmet Ümit

Satın Al


Paylaş